logo.png

Afganistan Heyeti’nin Ziyareti

Tapu ve Kadastro Genel Müdür Vekili Gökhan KANAL, Afganistan Bağımsız İdaresi Kurumu misyon heyetini makamında kabul etti. 

Genel Müdür Vekilimiz Gökhan KANAL, heyeti kabulünde yaptığı konuşmada, Afganistan Bağımsız Arazi İdaresi'nin stratejik kalkınma planı hazırlanması konusunda desteklerinin TİKA işbirliği ile artarak devam edeceğini belirtti.

Ziyarette, Afganistan Bağımsız Arazi İdaresi'nin 5 yıllık stratejik kalkınma planının hazırlanması ile ilgili olarak, ARAZİ, Dünya Bankası, FAO ve TKGM tarafından ortak çalışma yürütülmesi konusunda daha önceden varılan mutabakat doğrultusunda ortak hazırlanan iş planı gözden geçirildi. Görüşmede ayrıca, Kadastro, tapu, jeodezi, arazi bilgi sistemleri,  bilgi teknolojileri, kurumsal kapasite geliştirme konularında, Stratejik Kalkınma Planının hazırlanmasına destek olmak üzere 9 TKGM personelinin Türkiye ve Afganistan'da belli sürelerde çalışmak üzere görevlendirilmesine karar verildi. 

Genel Müdür Vekilimiz Gökhan KANAL'ın heyeti kabulünde, Genel Müdür Yardımcısı Bilal CURABAZ, Kadastro Dairesi Başkanı Güngör GÜZEL, Harita Dairesi Başkanı Sedat BAKICI hazır bulunurken, görüşmeye, Afganistan Bağımsız Arazi İdaresi Kurumu (ARAZİ) adına Kurum Başkanı Jawad PEİKAR, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Sosyo-Ekonomik Kalkınma ve Politika Destek Grubu adına Program ve Politika Memuru Aziz R.ARYA, Dünya Bankası adına Arazi Politikası Uzmanı  Keith Clifford Bell ve TİKA adına Yusuf AKÇA katıldı.

 

twitterbird_rgb.png@tkgmgovtr

face.png facebook