-A A +A

9-13 Nisan 2018 Dünya Bankası Misyonu Toplantısı

8541-TR no.lu İkraz Anlaşmasının ilgili hükümleri uyarınca, Dünya Bankası'nın proje uzmanlarının da içinde yer aldığı ekibi Kurumumuza; 09-13 Nisan 2018 tarihleri arasında Misyon Ziyareti gerçekleştirilmiştir.

 

Misyon ekibi Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI Bey'i ziyaret etmiş, ardından Genel Müdür Yardımcımız Adil Hakan AYBER ve Kadastro Dairesi Başkanımız Sinan FİDAN Bey'in başkanlıklarında, heyetler arası değerlendirme toplantıları yapılmıştır.

Başkanlığımızdan söz konusu toplantıya Şube Müdürleri ve Proje Uygulama Ekipleri ve Dünya Bankası Adına ise Anna Corsi(Task Team Leader and Sr. Land Administration Spacialist), Richard Grover(Property Valuation Expert, FAO), Keith Bell(Sr.Land Policy Spacialist), Zdravko Galic(IT Expert, FAO), Salih Bugra Erdurmuş(Procurement Spacialist), Zeynep Lalik(Sr. Financial Management Specialist), Burcu Ergin(Social Management and Safeguards Consultant), Ahmet Kindap(Urban Development Specialist), Suha Satana(Monitoring and Evaluation Spacialist, Consultant), Faruk Göksu(TDRs Spacialist, Consultant) and Ulker Karamullaoğlu(Program Asistant) katılmışlardır.

Misyon Ziyaretinde; Projenin ana göstergelerinin revizyonu, gayrimenkul değerleme bileşeninin gelecek dönemdeki yeri, bütçe- kaynak kullanımı ve projenin orta dönem değerlendirme çalışmaları konularında Dünya Bankası Ekibi ile karşılıklı görüşmelerde bulunuldu ve projenin genel bir değerlendirmesi yapıldı. Söz konusu Misyon kapsamında ekip tarafından, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Sayın Mustafa ÖZTÜRK, Milli Emlak Genel Müdürlüğü, İlbank A.Ş. ve Kültür ve Turizm Bakanlığına ziyaretler gerçekleştirildi.