-A A +A

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun

Cuma, 6 Mart, 2020

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, "Kadının yeri toplumun en ön saflarıdır." dedi.

 

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Mesajında bu özel günün anlam ve öneminden bahseden Genel Müdür Adlı, Türk toplumunda kadına verilen değerin geçmişten bu yana çok önemli olduğunun altını çizdi.

 

İlk Türk Devletlerinde bile kadınların erkekler gibi sorumluluk aldığına değinen Adlı, günümüzde ise Türk kadınının toplumun her alanında sorumluluk alarak aile ve toplumun gelişmesinde çok önemli görevler üstlendiğini kaydetti.

 

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünde de toplumun her alanında olduğu gibi kadın çalışan sayısının hızla arttığına değinen Adlı, "Her dönemde yeni personel alımlarında kadın istihdamının arttırılması hususunu göz önünde bulundurduğumuzu ve bulundurmaya devam edeceğimizi özellikle vurgulamak istiyorum." ifadelerini kullandı.

 

Adlı, temennilerinin her günün kadınlar günü olduğu bir dünya düzeninde, ayrıca bir kadınlar günü kutlamasına ihtiyaç duyulmadığı günlerin hep birlikte yakalanması olduğunu dile getirdi.

 

Genel Müdür Adlı, mesajının sonunda; "8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde saygıdeğer kadınlarımızın gününü kutlar, sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek dilerim." dedi.