mlogo.png

1 Mayıs Adından Daha Büyük Anlamlar İfade Ediyor

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, 1 Mayıs’ın adından çok daha büyük anlamlar ifade ettiğini vurguladı.

Genel Müdür Adlı, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Osmanlı döneminde 1 Mayıs’ın ilk kez İzmir'de 1905 yılında, İstanbul'da 1910, Ankara’da ise 1922 yılında kutlandığını hatırlatan Adlı, 1 Mayıs 1923'te de ilk kez "resmi" olarak işçi bayramı kutlamalarının gerçekleştirildiğini anlattı.

1 Mayıs’ın adından daha büyük anlamlar ihtiva ettiğini belirten Genel Müdür Adlı, emeğin ve üretmenin ve dayanışmanın insan olmanın en büyük gereklerinden birini olduğuna vurgu yaptı.

“Bir yerde insanlıktan bahsediliyorsa orada üretimden, emekten bahsediliyordur. Bir yerde emeğe, üretime, istihdama önem veriliyorsa orada aynı zamanda insanlıktan bahsediliyordur” diyen Tapu ve Kadastro Genel Müdürü M. Zeki Adlı, 1 Mayıs’ın çalışanların sorunlarının dile getirilmesine ve çözüm yollarına ışık tutulmasına vesile olması diledi.

“Ülkemizin büyümesi, ilerlemesi ve hedeflerine ulaşmasında, emek ve alın terleriyle önemli pay sahibi olan işçi ve emekçi kardeşlerimizin, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü” tebrik ediyorum” ifadesini kullanan Genel Müdür Adlı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ve taşra birimleri personelinin de 1 Mayıs’ın içeriğine uygun bir özveriyle çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Genel Müdür Adlı, “başta Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü çalışanlarımız olmak üzere, üreten, çalışan, katma değer yaratan herkesin Emek ve Dayanışma Bayramı’nı tebrik eder, hayırlara vesile olmasını dilerim” diye konuştu.