Sıkça Sorulan Sorular

KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ

Soru: Kalite nedir?

Kalite;

  • Sürdürülebilir başarıyı yöneten kılavuz değerlere sahip bir süreçtir,
  • Bir ürün veya hizmetin müşteri beklenti ve gereksinimlerini karşılayabilme yeteneğidir,
  • Spesifikasyonlara ve standartlara uygunluk derecesidir
  • Verimlilik, esneklik ve etkili olmaktır.

Soru: TKGM Kalite Yönetim Sistemi dokümanlarına nerden ulaşırım?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü web sayfasında yer alan Kalite Yönetim Sistemi bölümünden “https://www.tkgm.gov.tr/kalite-yonetim-sistemi” adresinden ulaşabilirsiniz.

Soru: Öneri sistemine nerden giriş yaparım?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü web sayfasında yer alan Kalite Yönetim Sistemi bölümünden “http://uygulamalar.tkgm.gov.tr/KaliteYonetimSistemi/oneri-formu” adresine giriş yaparak önerilerinizi “Öneri Formu” bölümü doldurularak sisteme ekleyebilirsiniz.

ETİK KOMİSYONU

Soru: Etik nedir?

Etik; insanın sahip olduğu en güzel cazibe ve iyi yönetimin temelidir. neyin iyi -neyin kötü, neyin doğru -neyin yanlış olduğuna ilişkin değerleri araştıran, ahlakın temellerini inceleyen felsefe disiplini ve ahlakın felsefe ile yorumlanmış halidir. "doğru şeyi yapmak için yanlış zaman yoktur."  en az değer harcayan ve en çok değer koruyan eylemdir.

Soru: TKGM Etik dokümanlarına nerden ulaşırım?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü web sayfasında yer alan Etik Komisyonu bölümünden “https://www.tkgm.gov.tr/etik-komisyonu” adresinden ulaşabilirsiniz.

Soru: TKGM Etik E-Öğrenme Platformuna nasıl ulaşabilirim?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü web sayfasında yer alan Etik Komisyonu bölümünden “https://www.tkgm.gov.tr/etik-komisyonu” adresinde ana sayfadan uluşabilirsiniz.