Anıtkabir’de 174. Yıl Kutlamaları

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğümüzün kuruluşunun 174. Yıldönümü, Genel Müdürlüğümüz merkez ve taşra teşkilatlarında büyük bir coşkuyla kutlandı.

174. yılında ‘Geleceğe Emin Adımlarla İlerliyoruz’ sloganı ile yola çıkan ve 1847 yılından bu yana mülkiyetin garantisi olan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğümüzün Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Anıtkabir’de tören düzenlendi.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI ve üst yönetimin katıldığı törende Ulu Önder Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulunuldu. Ardından, Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI Anıtkabir özel anı defterini imzaladı.

Genel Müdürümüz anı defterine: “Ulu Önder Atatürk, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğümüzün 174’üncü kuruluş yılında huzurundayız. Kurduğun Türkiye Cumhuriyetinde, ilkelerine bağlı kalarak, Tapu ve Kadastro hizmetlerinde ileri, çağdaş ülkeler seviyesinde ve bilgi çağının gereklerine uygun olarak milletimize güvenilir ve etkin bir şekilde hizmet sunmanın gururu ve mutluluğu içerisinde huzurunuzda minnet ve saygılarımızla eğiliyoruz.” yazdı.

Tören toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.