FİLİSTİN HEYETİNİ AĞIRLADIK

25
Kasım
2020

Genel Müdürümüz M.Zeki Adlı, Filistin Türkiye Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa ile Filistin Arazi ve Su Yerleşim Komisyonu Başkanı Mohammed Sharaka’yı makamında ağırladı.

Genel Müdürümüz, hem ülke olarak hem de Kurum olarak Filistin’e çok farklı yaklaştıklarını, gelişmeleri hassasiyetle takip ettiklerini ve Kurumsal olarak her türlü işbirliğine hazır olduklarını ifade etti.

Filistin Türkiye Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Türk halkının yaşanan gelişmelerde gösterdikleri cesur duruşundan duydukları memnuniyeti dile getirirken, iki ülke arasında dost ve kardeşçe devam eden ilişkilerin her alanda sürdürüleceğine ilişkin inancını vurguladı.

Filistin Arazi ve Su Yerleşim Komisyonu Başkanı Mohammed Sharaka ise; Filistin’de yaşanan olayların temelinde toprak olduğunu, bu nedenle toprak ve mülkiyet kavramlarının çok önemli olduğunu kaydetti. İki ülke arasındaki dostluğun önemine dikkat çekerken kurumlarımız arasında arazi konusundaki işbirliğinin artarak devam etmesini dilediklerini belirtti.

Heyete, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün işleyişi hakkında, Genel Müdürümüz Mehmet Zeki Adlı tarafından bilgi verildi.

Toplantıya Genel Müdür Yardımcısı Sinan Fidan, Tapu Dairesi Başkanı Hasan Çelik, Kadastro Dairesi Başkanı Mustafa Aslan, Yabancı İşler Dairesi Başkanı Gökhan Çanakçı, Arşiv Dairesi Başkanı Bekir Tarık Yiğit ile ilgili başkanlıklardan uzmanlar katıldı.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Adlı ile heyet arasında karşılıklı hediye takdimi yapıldıktan sonra heyet Arşiv Dairesi Başkanlığı’nı da ziyaret ederek programını tamamlamış oldu.