-A A +A

TKGM’de Kalite Yönetim Sistemi Toplantısı

Genel Müdür Vekilimiz Gökhan KANAL, Türk Standartları Enstitüsü yetkilileri ile biraraya geldi.
Strateji Geliştirme Daire Başkanlığınca yürütülmekte olan TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi 1. Gözetim Tetkiki Açılış Toplantısı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünde yapıldı.
Toplantı da konuşan Genel Müdür Vekilimiz Gökhan KANAL, Kalite Yönetim Sisteminin önemine dikkati çekerek, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün hem merkez hem de taşra teşkilatlarının TS EN ISO 9001:2008 standartlarına uygunluğunun ve devamlılığının sağlanmasının gerekliliğini vurguladı.
Kalite Yönetim Sistemi 1. Gözetim Tetkikinin takibinin yapılacağını kaydeden Genel Müdür Vekilimiz, denetimin Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü adına başarılı geçmesi temennisinde bulundu.
Söz konusu gözetim tetkiki ile , Kurumumuz merkez ve taşra birimlerinde TS EN ISO 9001:2008 Standardına göre kurulmuş olan Kalite Yönetim Sisteminin uygunluğunun, yeterliliğinin, etkinliğinin, takibi ve devamlılığının sağlanması, eksikliklerin ve uygunsuzlukların tespit edilerek giderilmesi ve kurulmuş olan Kalite Yönetim Sisteminin hedeflere ulaşmada yeterli olup olmadığının takibinin sağlanması amaçlanıyor.
Toplantıya Genel Müdür Vekilimiz Gökhan KANAL’ın yanı sıra, Genel Müdür Yardımcısı Bilal CURABAZ, Strateji Geliştirme Daire Başkanı Sinan FİDAN,  Tapu Dairesi Başkanı Adnan KAHVECİ, Harita Dairesi Başkanı Sedat BAKICI, Döner Sermaye İşletmesi Müdürü Gürkan ÖZÇELİK, Türk Standartları Enstitüsünden ise Tetkik Heyeti Başkanı Reşit YAZICIOĞLU’nun yanı sıra üyeler, Tolga ÖZTEKİN, Hüseyin ÇAKIR, Ekrem KALE ve Yunus SEKİ katıldı.